Hollanda Vizesi

Vize başvuru işlemleri Ülkelerin Konsoloslukları tarafından Vfs Global ve IData gibi aracı kurumlar tarafından yapılmaktadır. Konsolosluklar kesinlikle vize başvurusu almamaktadır. Vize başvurunuzu yapmadan önce kesinlikle Randevu alma zorunluğu bulunmaktadır.

Ücretsiz Telefon Desteği 0533 493 92 58

Schengen bölgesinde bulunan Hollandaya herhangi bir amaçla ziyaret etmek istiyorsanız, seyahatinizden önce Schengen vizesi almanız gerekecektir. Hollanda’ ya seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları umuma mahsus pasaport (bordo) sahipleri vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Diplomatik (siyah), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) pasaport sahipleri 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz giriş hakkına sahiptir.

Başvurunuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın’ net olması gerekmektedir; gidiş amacınıza ve çalışma durumunuza göre doğru evrakları hazırlamak oldukça önemlidir. Vize başvuru sürenizce eksiksiz başvuru yapmanız için uzman ve tecrübeli vize danışmanlarımız tüm sorularınızı yanıtlayarak doğru başvuruyu yapmanız adına size yardımcı olur. Hollandaya vize başvurunuzu gecikmeden gerçekleştirmek için bizimle irtibata geçin. Çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza göre başvuru yapmanız gereken vize türleri ve ayrıntılı evrak listesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Whatsapp Hattı

Başvurumu ne kadar önce yapmalıyım?

Vize başvurunuzu planladığınız tarihten en geç 15 gün öncesinden yapabilirsiniz. Online randevu almanız da göz önünde bulundurulursa, erken başvuru yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurularınız Hollandaya gitmeden 90 gün öncesine kadar yapılabilmektedir.

Şahsen başvuru yapmak zorunda mıyım?

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize başvurularınızda parmak izi kaydı alınmasına karar verilmiştir. Bu tarih itibariyle herhangi bir Schengen Vize Başvurusu yapmadıysanız şahsen başvuru yapmalısınız. 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Schengen Vize başvurusu yaparak parmak izi kaydı yaptırdıysanız şahsen başvuru yapmanıza gerek yoktur.

Başvurumun sonuçlanması ne kadar sürer?

Vizenizin onaylanması tamamen Hollanda Büyükelçiliğinin / Hollanda Başkonsolosluğunun değerlendirmesine bağlıdır. Vizeniz 15 iş günü sonrasında sonuçlanır. Değerlendirme süresi Büyükelçilik veya Başkonsolosluğun vize bölümü mevsim ve iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.