Ulusal Vize Nedir?

Ulusal vize 90 gün ve üzeri başvurular için alınması gereken D tipi diye adlandırılan vize türüdür. Schengen üye ülkeleri, Avrupa birliği üye ülkeleri ve tüm dünya ülkeleri için uzun süreli ziyaretlerde alınması gerekli bir vizedir. Aile birleşimi, Eğitim, Yatırımcı, Oturum, Çalışma, Dil okulu, Erasmus, Erasmus plus, Ailesinin yanına gitmek isteyen 18 yaş altı çocuk veya eşinin yanına gitmek isteyenler için başvurulması gereken vize türü D tipidir. Seyahatiniz 90 gün altı turistik ticari eğitim transit gibi amaçları içeriyorsa başvuru türünüz Ulusal kategorisinde değerlendirilmemektedir.

Ulusal vize başvuru süreci C tipi vize türlerine göre daha uzun sürmektedir. Sürecin uzun sürmesinin sebebi istenen belgelerin başvuru yapılacak ülkeden temin edilmesidir. Evrakların temin edilmesi ve dosyanın amaca uygun hazırlanması ile başvuru yapılmaktadır.

Arthur Vize Danışmanlık uzman ekibi ile ulusal başvurularınızda sürecin sekteye uğramaması için dosyanız eksiksiz hazırlanır. Randevu için gerekli adımlar izlenir. Doğru yönlendirmeler ve güncel D tipi vize bilgilendirilmeleri sizlerle paylaşılır. Ulusal vize reddi almak sürecin 1 yıldan daha uzun sürmesine sebebiyet verebilir.

Tüm başvuru süreçleri ve daha fazla bilgi için lütfen bize yazın, özel vize uzmanınız ile süreci başarılı bir şekilde tamamlayın.

Ücretsiz Telefon Desteği 0533 493 92 58

Whatsapp Hattı